The Man From Earth

Příběh je vyprávěn učitelem, který odchází z místní školy. Jeho náhlé rozhodnutí zaskočilo jeho přátele a spolupracovníky. Ti za ním přijíždějí a snaží se přijít na důvod jeho odchodu. Učitel jim po dlouhém přemlouvání vypráví svůj příběh. Příběh o muži s dokonalou regenerací buněk, který nestárne již od dob homo erectus.

Bylo by zajímavé získat takovou vlastnost, avšak nedokážu říct, jak bych se cítil, kdyby se vše kolem mě měnilo, lidé by umírali, společnosti upadaly a já jako jediný setrvával stále bez jediné vrásky. To, co mě na filmu zaujalo byla alternativa dějin, kterou tento muž svým přátelům představil. On byl ten, kdo si pamatoval věci tak, jak se opravdu staly.
Velmi zajímavé bylo poslouchat tohoto muže vyprávět o křesťanství. Všechno do sebe krásně zapadalo. Ale víte jak to je. My sami si vybíráme fakta, která se nám hodí do skládačky našich vědomostí a stejně tak oni nejspíš vybírají fakta, která do jejich vyprávění sedí. Film přináší i podobné informace jako film Zeitgeist.

ČSFD

← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. Tak za doporučení tohohle filmu ti fakt děkuju. Určitě na něj kouknu minimálně ještě jednou.

Leave a Reply